Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Tërësisht Shkencë e Teknologji
Tue Jan 31, 2012 5:04 pm nga Gon!

» Univers No Limit
Tue Jan 31, 2012 4:39 pm nga Gon!

» UFO - ALIEN
Tue Jan 31, 2012 4:31 pm nga Gon!

» Telefonata nga persona te vdekur
Tue Jan 31, 2012 3:20 pm nga Gon!

» Kush janë masonët? NWO?
Tue Oct 25, 2011 11:02 am nga Gon!

» Bio Shkenca
Tue Oct 25, 2011 10:13 am nga Gon!

» Tulipani numër 49 është shqiptar
Tue Oct 25, 2011 10:03 am nga Gon!

» Populli me fuqi të mbinatyrshme
Tue Oct 25, 2011 10:01 am nga Gon!

» E VËRTETA SHKENCORE MBI KOSOVËN
Mon Oct 24, 2011 10:49 am nga Gon!

identifikimi

Harrova fjalkalimin

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 15 më Mon Mar 12, 2012 10:29 pm

10 arsye pse duhet te qeshim:) :)

Shko poshtë

10 arsye pse duhet te qeshim:) :)

Mesazh  Boni prej Wed Nov 24, 2010 5:11 pm

Të qeshim është menyra me e mirë për të ndihmuar trupin tone të funksionoje sa me mirë. është një shprehje e fytyres qe shpreh ndjeshmeri, dashuri dhe argetim. Me ane të buzeqeshjes permiresojme shendetin, rrisim bukurine dhe eleminojme stresin.1 - E qeshura është ngjitese. Kur dikush qesh ndryshon humorin e të tjereve dhe i ben gjerat me të bukura. një njeri i qeshur mbart gezim mbi vete.

2 - E qeshura na ben të dukemi njerez të suksesshem. Njerezit e qeshur duken me të sigurte, dhe mbeshteten me shumë nga të tjeret. Provoni të qeshni gjate një mbledhje apo gjate një takimi dhe njerezit do të sillen me ju ne menyre komplet ndryshe.

3 - E qeshura na ben të dukemi terheqes. të gjithë ne terhiqemi nga njerezit e qeshur. Duam t’a njohim një njeri të qeshur dhe të kuptojme perse ndihet kaq mirë.

4 - E qeshura ndryshon humorin tone. Kur të jeni të merzitur provoni të qeshni. Ka shumë mundesi qe humori juaj do të ndryshoje për me mirë. të qeshesh mund të beje qe trupi juaj t’a ndihmoje mendjen të ndihet me mirë.

5 - E qeshura terheq lekuren e fytyres dhe na ben të dukemi me të rinj. Muskujt qe perdorim për të qeshur ngrene lekuren e fytyres duke na bërë të dukemi me të rinj.

6 - E qeshura eleminon stresin. një njeri i stresuar apo i lodhur dallohet nga fytyra. Kur jeni të stresuar provoni të qeshni dhe stresi do të zhduket.

7 - E qeshura ben qe trupi të cliroje Endorfinat, ilaç natyral kunder dhimbjes dhe humorit të keq. E qeshura është një droge natyrale.

8 - E qeshura forcon sistemin imunitar. Duke qeshur ndihmojme sistemin imunitar të funksionoje me mirë.

9 - E qeshura zbret tensionin e gjakut. Gjate qeshjes kemi një reduktim të matshem të presionit të gjakut. Ne qofte se keni ne shtepi një mates tensioni bëni kete eksperiment: matni tensionin, pastaj uluni dhe qeshni për një minute duke lexuar ndonje gje për të qeshur. Me pas matni perseri tensionin dhe do të habiteni.

10 - E qeshura na ben të ndihemi pozitive. Provoni kete test: qeshni dhe gjate qeshjes mendoni ndonje gje negative pa pushuar se qeshuri. është shumë e veshtire! Kur qeshim trupi yne i transmeton mendjes mesazhin se “jeta është e bukur”. Largoni depresionin, stresin dhe trishtimin me një buzeqeshje.

Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Laughing
avatar
Boni

Numri i postimeve : 49
Join date : 22/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi