Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Tërësisht Shkencë e Teknologji
Tue Jan 31, 2012 5:04 pm nga Gon!

» Univers No Limit
Tue Jan 31, 2012 4:39 pm nga Gon!

» UFO - ALIEN
Tue Jan 31, 2012 4:31 pm nga Gon!

» Telefonata nga persona te vdekur
Tue Jan 31, 2012 3:20 pm nga Gon!

» Kush janë masonët? NWO?
Tue Oct 25, 2011 11:02 am nga Gon!

» Bio Shkenca
Tue Oct 25, 2011 10:13 am nga Gon!

» Tulipani numër 49 është shqiptar
Tue Oct 25, 2011 10:03 am nga Gon!

» Populli me fuqi të mbinatyrshme
Tue Oct 25, 2011 10:01 am nga Gon!

» E VËRTETA SHKENCORE MBI KOSOVËN
Mon Oct 24, 2011 10:49 am nga Gon!

identifikimi

Harrova fjalkalimin

December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 15 më Mon Mar 12, 2012 10:29 pm

Thenie Dashurie

Shko poshtë

Thenie Dashurie

Mesazh  PiraTTi prej Wed Nov 24, 2010 6:29 pm

Dashuria... eshte jete, shijoje
Dashuria... eshte enderr, endrroje
Dashuria... eshte e bukur, adhuroje
Dashuria... eshte dhimbje, sheroje
Dashuria... eshte tradheti, mesohu me ta
Dashuria... eshte detyre, plotesoje
Dashuria... eshte pasuri, ruaje
Dashuria... eshte loje, luaje
Dashuria... eshte mister, zbuloje
Dashuria... eshte fat, perfitoje
Dashuria... eshte avanture, kujdes
Dashuria... eshte luft, mesohu edhe me te
Por dashuria... eshte dashuri, lufto per teDashuria eshte si nje semundje.............te con deri ne grade te fundit,pastaj pak nga pak te ndryshon...dhe ne fund te leshon atehere kur se pret...........Dashuria eshte helmi me i kec qe ekziston, por njekohesisht edhe ilaci me i mire.Ai që shpejt dashurohet, shpejt dëshprohet


Në dashuri është e lejuar çdo gjë: himni, tradhtia, mashtrimi.
Rruga më e gjatë për në varr është rrruga e dashurisë
Kur njeriu ka dashuri, s'ka frikë.
Edhe në kasollen më të vogël ka vend për dy të dashuruar
Dashuria është tërë jeta e gruas, kurse një episod në jetën e mashkullit
Ç'është dashuria? Rast i volitshëm për dhembje të gjatë
Dashuria është lumturi kur e ke pranë
Dashuria është sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afër.
Dashuria është semundje dhe iluzion kur je larg.
Dashuria është vuajtje kur je i sinqertë."
Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
Dashuria është verbim kur vendoset para arsyes."
Dashuria është shurdhim kur te largon nga njerzit e tjerë.
Dashuria është memece kur nuk ke fantazi."
Dashuria është e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
Dashuria është roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria është liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mirë.
Dashuria qëndron ne zemër prandaj sduhet te zgjedhi vetëm me sy.
Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... janë velat e dashurisë pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetës komplekse


Dashuria eshte sikur te mbash peshen e nje universi te tere ne te rrahuren e nje zemre, dicka qe te le pa fryme...!

-Në dashuri si dhe në luftë, e drejta gjithmonë është në anën e të fortit, andaj femra që dashurojmë gjith-monë do të ketë të drejtë.
-Sqarimi i dashurisë është shkatërrimi i dashurisë.
-Dashuria është si fati: nuk do që të vrapohet pas saj.
-Më mirë të mos kesh fare, se sa ta humbësh dashurinë.
-Nuk është i dashuruar ai që nuk dashuron gjithmonë.
-Kush do drurin i do edhe degët e tij.
-Në dashuri, edhe shumë është pak.
-Biseda më interesante e dashnorëve është kur heshtin.
-Dashuria është sëmundje e rëndë e shpirtit.
-Në dashuri nuk ka shaka. Shumica fillojnë të shtiren se janë të dashuruar, që pastaj të jenë vërtetë të dëmtuar.
-Të mos jesh asgjë dhe të mos duash asgjë, është njësoj.
-Të gjithë ne jemi rezultat i dashurisë dhe i dalldisë.
-Gjuha e dashurisë ështënë sy.
-Dashuria është dobësia më fisnike e mendjes.
-Tragjedia e secilës dashuri është zemërgjerësia.
-Për dashuri, jo për urrejtje unë jam lindur.
-Lufta më e madhe e jetës sonë është dashuria.
-S'ka dashuri zjarrin e të cilës nuk e shuan martesa.Eshte e mjaft e lehte
te gjesh nje te dashur e te ruash nje mik.
Cfare eshte e veshtire,
eshte te gjesh nje mik e te ruash nje te dashur.

Vazhdoni theniet tuaja.....
avatar
PiraTTi

Numri i postimeve : 24
Join date : 14/11/2010
Age : 26
Location : Kosovo

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi