Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Tërësisht Shkencë e Teknologji
Tue Jan 31, 2012 5:04 pm nga Gon!

» Univers No Limit
Tue Jan 31, 2012 4:39 pm nga Gon!

» UFO - ALIEN
Tue Jan 31, 2012 4:31 pm nga Gon!

» Telefonata nga persona te vdekur
Tue Jan 31, 2012 3:20 pm nga Gon!

» Kush janë masonët? NWO?
Tue Oct 25, 2011 11:02 am nga Gon!

» Bio Shkenca
Tue Oct 25, 2011 10:13 am nga Gon!

» Tulipani numër 49 është shqiptar
Tue Oct 25, 2011 10:03 am nga Gon!

» Populli me fuqi të mbinatyrshme
Tue Oct 25, 2011 10:01 am nga Gon!

» E VËRTETA SHKENCORE MBI KOSOVËN
Mon Oct 24, 2011 10:49 am nga Gon!

identifikimi

Harrova fjalkalimin

January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 15 më Mon Mar 12, 2012 10:29 pm

Poezi Dashurie!

Shko poshtë

Poezi Dashurie!

Mesazh  PiraTTi prej Wed Nov 24, 2010 6:40 pm

Ti je fat;
Ti je gezim;
Ti je flak, e shpirtit tim♥
****************************************


Pse me lendove?
Kur me the se me dashurove
Por un prap te dua,
dhe pse ti u talle me mua.
****************************************
U befsh yll, qe shendrit
U befsh jet pa fund.
U befsh gjithqka qe une dua
U befsh ver ma vjesht
U befsh bur pa grue
u befsh jeta ime, edhe pse s’do jesh me mua!
****************************************
Bota le te flas,
une prap te dua.
Babi le te bertas,
ti je per mua.
mami le te lutet se degjon njeri
une askend se pyes,
se ti je shpirti im♥
****************************************
Te pash ishe aty
sa mall kisha ne zemer
aq a syte u mbushen melot
e zemra filloi te rah fort
te dua sa dehir kam te ta them
por ete fjal e kam te ndaluar
sme takon te ta shpreh
por prap me zemer e them
edhe pse ti sme degjon
te dua dhe d te te dua perjet
keto jane fjalet e zemres sime
ajo mi thote mua
sa here qe te shoh
fort gdet ne kraharor
qe me y te te perqafoj
e ne ajer buzet e tua ti shijoj.

****************************************

Perse smundem dot te te harroj
perse ende vazhdoj te te dashuroj
pse zemra ime vazhdon te te kerkoj
pse smundem dot te te harroj
se kjo ndjenje qe kam per ty
me duket sikur po me mbyt
dhe ndiej se svazhdoj dot me keshtu.
Ah zot te lutem mos me braktis
me ndihmo ta harroj
se kete dhimbje me dot se duroj,
me jep qofte edhe nje shenj te vetme
se dhimbja po me tret
tani asgje ska me kuptim per mua
pa ty cd gje me duket bardh e zi
pa jete, pa shkelqim asgje
nuk ka me kuptim kur ste kam prane
por tani duhet te mesohem
e e di qe smund te te kem
te kam humbur kete e kam te qarte
aq te qarte sa e di qe jeta tani do ndryshoj pergjithmon
jo per me mre per kete jam e sigurt.
tani e di qe duhet te te them lamtumir
edhe pse me dhemb thell ne shpirt
ky eshte realiteti im
nje jete e varfer e boshe pa ty
po qe ky eshte fati im e duhet ta pranoj
tani per ti dhene fund te them
TE DUA SHUME
me keto fjal dua ta mbyll gjithe kete histori dhe pse eshte
historia me e dhimbshme e jetes time
eshte plaga e pasherueshme e shpirtit tim.
por prap te dua dhe do te te dua der ne perjetesi por gjithsesi
LAMTUMIR DASHURI


Poezi tjera mirpres prej juve,,,,
avatar
PiraTTi

Numri i postimeve : 24
Join date : 14/11/2010
Age : 27
Location : Kosovo

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi