Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Tërësisht Shkencë e Teknologji
Tue Jan 31, 2012 5:04 pm nga Gon!

» Univers No Limit
Tue Jan 31, 2012 4:39 pm nga Gon!

» UFO - ALIEN
Tue Jan 31, 2012 4:31 pm nga Gon!

» Telefonata nga persona te vdekur
Tue Jan 31, 2012 3:20 pm nga Gon!

» Kush janë masonët? NWO?
Tue Oct 25, 2011 11:02 am nga Gon!

» Bio Shkenca
Tue Oct 25, 2011 10:13 am nga Gon!

» Tulipani numër 49 është shqiptar
Tue Oct 25, 2011 10:03 am nga Gon!

» Populli me fuqi të mbinatyrshme
Tue Oct 25, 2011 10:01 am nga Gon!

» E VËRTETA SHKENCORE MBI KOSOVËN
Mon Oct 24, 2011 10:49 am nga Gon!

identifikimi

Harrova fjalkalimin

December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 15 më Mon Mar 12, 2012 10:29 pm

Gojë dhe frymëmarrje e pastër

Shko poshtë

Gojë dhe frymëmarrje e pastër

Mesazh  Boni prej Thu Nov 25, 2010 5:26 pm

Një metodë për të pasur gojën gjithnjë të dezinfektuar dhe frymëmarrjen të pastër është përgatitja e këtij lëngu: në një gotë uji të vluar fusni një lugë lulesh mëllage.
Me t’u ftohur, shtoni disa pika lëng limoni. Zieni një grusht gjethesh të thata borziloku. Lëreni të ftohet dhe me lëngun e marrë zieni disa herë gojën. Është një metodë e shkëlqyer për të pastruar gojën e parfumuar frymëmarrjen.Pas një dreke me bazë hudhre eliminoni erën e rëndë duke ngrënë gjethe majdanozi ose 1 lugë kafe të pjekur; era e rëndë kur je esëll largohet lehtë duke ngrënë ndonjë ushqim (mundësisht karbohidrate). Për të rifreskuar frymëmarrjen është mirë që të hahet hera- herës pak lëkurë portokalli.

Nëse janë shqetësimet e zorrëve që shkaktojnë erën, është mirë të hahen fara kopre, ananasi, një gjethe borziloku e freskët. Por një vakt i rëndë, përveç larjes së dhëmbëve (gjë që duhet të bëni gjithnjë) është mirë të provoni ndonjë ilaç me klorofil.

Nëse mishrat tuaj të dhëmbëve gjakosen, lajini dhëmbët të paktën një herë në ditë me miell elbi të trazuar me kripë të bardhë të imët e lëng mollësh. Kjo recetë është e nevojshme edhe për të mbajtur me lehtësi dhëmbë të bardhë e të ndritshëm.
avatar
Boni

Numri i postimeve : 49
Join date : 22/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi