Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Tërësisht Shkencë e Teknologji
Tue Jan 31, 2012 5:04 pm nga Gon!

» Univers No Limit
Tue Jan 31, 2012 4:39 pm nga Gon!

» UFO - ALIEN
Tue Jan 31, 2012 4:31 pm nga Gon!

» Telefonata nga persona te vdekur
Tue Jan 31, 2012 3:20 pm nga Gon!

» Kush janë masonët? NWO?
Tue Oct 25, 2011 11:02 am nga Gon!

» Bio Shkenca
Tue Oct 25, 2011 10:13 am nga Gon!

» Tulipani numër 49 është shqiptar
Tue Oct 25, 2011 10:03 am nga Gon!

» Populli me fuqi të mbinatyrshme
Tue Oct 25, 2011 10:01 am nga Gon!

» E VËRTETA SHKENCORE MBI KOSOVËN
Mon Oct 24, 2011 10:49 am nga Gon!

identifikimi

Harrova fjalkalimin

December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 15 më Mon Mar 12, 2012 10:29 pm

Marihuana lufton kancerin ne tru

Shko poshtë

Marihuana lufton kancerin ne tru

Mesazh  kujti1 prej Thu Nov 25, 2010 11:17 pm

Marihuana shkaterron qelizat kancerogjene. Perberesi kryesor i hashashit, i quajtur THC, ka efekte antitumorale ne tru, sipas nje studimi te kryer nga Universiteti Complutense ne Madrid.

Shkencetaret kane injektuar nje sasi te perditshme THC tek minjte ne laborator dhe kane konstatuar se ajo shkaterronte qelizat kancerogjene.

Prania e THC sipas tyre, e ka reduktuar ne 80 perqind zhvillimin e tumoreve. Rezultatet e perftuara jane publikuar edhe ne “Journal of Clinical Investigation”.

Injeksionet e THC per 26-30 dite te kryera ne dy paciente te goditur nga nje tumor agresiv ne tru, kane sjelle vdekjen e qelizave kancerogjene dhe kane penguar progresin e semundjes.

Autoret e studimit besojne se zbulimet e tyre do te cojne ne gjetjen e strategjive te reja per parandalimin e zhvillimit te tumoreve.
avatar
kujti1
Admin

Numri i postimeve : 106
Join date : 20/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi