Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Tërësisht Shkencë e Teknologji
Tue Jan 31, 2012 5:04 pm nga Gon!

» Univers No Limit
Tue Jan 31, 2012 4:39 pm nga Gon!

» UFO - ALIEN
Tue Jan 31, 2012 4:31 pm nga Gon!

» Telefonata nga persona te vdekur
Tue Jan 31, 2012 3:20 pm nga Gon!

» Kush janë masonët? NWO?
Tue Oct 25, 2011 11:02 am nga Gon!

» Bio Shkenca
Tue Oct 25, 2011 10:13 am nga Gon!

» Tulipani numër 49 është shqiptar
Tue Oct 25, 2011 10:03 am nga Gon!

» Populli me fuqi të mbinatyrshme
Tue Oct 25, 2011 10:01 am nga Gon!

» E VËRTETA SHKENCORE MBI KOSOVËN
Mon Oct 24, 2011 10:49 am nga Gon!

identifikimi

Harrova fjalkalimin

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 15 më Mon Mar 12, 2012 10:29 pm

Restorante interesante

Shko poshtë

Restorante interesante

Mesazh  kujti1 prej Thu Nov 25, 2010 11:25 pm

Ekzistojne restorante ne bote qe per klientet me kerkues, ofrojne shume me teper se ushqim te mire dhe sherbim te shpejte. Mund te hani darke ne tualet, ne karrige te ngritur me shume se 40 metra lart, apo ne erresire te plote, shkruan ueb-faqja nuffy.netTualet-restorant (Tajvan)

A keni degjuar ndonjehere qe njerezit te darkojne ne WC, bile edhe te argetohen? Restoranti "Marton Theme" ne Kaohsiung eshte i krijuar ne stil tualeti dhe eshte hit i madh, mes banoreve lokale dhe turisteve. Eshte i dekoruar sikur cdo tualet i zakonshem, per shembull me karrige qe jane WC guaca me ngjyra. Ushqimi sherbehet ne pjata dhe ene ne forme pisoari, ne tavolina te bera nga vaskat dhe te mbuluara me siperfaqe prej xhami. Restoranti mori emrin sipas fjales kineze 'matong' qe do te thote tualet. Pronari Eric Wang, thote se objekti i tij 'nuk shet vetem ushqim, por edhe qeshje'. Ushqimi eshte i zakonshem per kete territor, ndersa shujta komplete perfshire edhe supen, akulloren kushtojne 6-10 dollare.Restoranti "kanibal" (Japoni)

Emri i restorantit "Nyotaimori" qe fjale per fjale do te thote 'pjate nga trupi i femres', andaj nuk te cudit qe e quajne 'restoranti kanibal'. Ketu do te sherbeheni me sushi, sashimi dhe ushqime tjera ne forme te trupit te njeriut, te vendosur ne tavolinen e operimit, sikur ne spital. Detyra e klientit eshte te hap trupin dhe te haje brendesine. Trupi do te gjakoje derisa ta prisni, ndersa zorret dhe organet e tjera te brendshme, hahen teresisht.Darka ne qiell (Belgjike)

"Darka ne qiell" ne Bruksel, eshte restorant i cili mund t'u sherbeje me se shumti 22 personave, madje ne 45 metra lartesi. Karriget dhe tavolinat jane te dizenjuara ne menyre speciale dhe ngrihen ne ajer permes nje vinci. Mos harroni te lidhni rripin dhe kurrsesi mos e leshoni lugen nga dora!

avatar
kujti1
Admin

Numri i postimeve : 106
Join date : 20/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi