Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Tërësisht Shkencë e Teknologji
Tue Jan 31, 2012 5:04 pm nga Gon!

» Univers No Limit
Tue Jan 31, 2012 4:39 pm nga Gon!

» UFO - ALIEN
Tue Jan 31, 2012 4:31 pm nga Gon!

» Telefonata nga persona te vdekur
Tue Jan 31, 2012 3:20 pm nga Gon!

» Kush janë masonët? NWO?
Tue Oct 25, 2011 11:02 am nga Gon!

» Bio Shkenca
Tue Oct 25, 2011 10:13 am nga Gon!

» Tulipani numër 49 është shqiptar
Tue Oct 25, 2011 10:03 am nga Gon!

» Populli me fuqi të mbinatyrshme
Tue Oct 25, 2011 10:01 am nga Gon!

» E VËRTETA SHKENCORE MBI KOSOVËN
Mon Oct 24, 2011 10:49 am nga Gon!

identifikimi

Harrova fjalkalimin

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 15 më Mon Mar 12, 2012 10:29 pm

Biskota me rrush të thatë

Shko poshtë

Biskota me rrush të thatë

Mesazh  kujti1 prej Thu Nov 25, 2010 11:28 pm

Përbërësit për 20 biskota:

• 225 g miell të pasitur
• 40 g sheqer të kuq
• 80 g rrush të thatë
• 2 lugë gjelle (30 ml) vaj luledielli
• 1 kokërr vezë
• 4 lugë gjelle (60 ml) qumësht

Gatimi

1. Ngroheni furrën deri në 180 gradë C.

2. Në një enë hidhni miellin, sheqerin dhe rrushin e thatë.

3. Shtoni vajin, vezët dhe qumështin. Përziejini të gjitha bashkë derisa të krijohet një masë e trashë

4. Ndajeni masën në pjesë të vogla, secila sa masa e një luge gjelle. Më pas vendoseni në një tavë të lyer me vaj.

5. Lërini biskotat të piqen për 12-15 minuta, derisa të marrin ngjyrë floriri të errët.

Biskotat e gatuara në shtëpi janë shumë më të shëndetshme se ato që blihen në dyqan, pasi përmbajnë më shumë fibër dhe më pak sheqer.

avatar
kujti1
Admin

Numri i postimeve : 106
Join date : 20/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi