Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Tërësisht Shkencë e Teknologji
Tue Jan 31, 2012 5:04 pm nga Gon!

» Univers No Limit
Tue Jan 31, 2012 4:39 pm nga Gon!

» UFO - ALIEN
Tue Jan 31, 2012 4:31 pm nga Gon!

» Telefonata nga persona te vdekur
Tue Jan 31, 2012 3:20 pm nga Gon!

» Kush janë masonët? NWO?
Tue Oct 25, 2011 11:02 am nga Gon!

» Bio Shkenca
Tue Oct 25, 2011 10:13 am nga Gon!

» Tulipani numër 49 është shqiptar
Tue Oct 25, 2011 10:03 am nga Gon!

» Populli me fuqi të mbinatyrshme
Tue Oct 25, 2011 10:01 am nga Gon!

» E VËRTETA SHKENCORE MBI KOSOVËN
Mon Oct 24, 2011 10:49 am nga Gon!

identifikimi

Harrova fjalkalimin

December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 15 më Mon Mar 12, 2012 10:29 pm

KMDLNJ dënon vrasjen e policit Arben Sejdiu

Shko poshtë

KMDLNJ dënon vrasjen e policit Arben Sejdiu

Mesazh  kujti1 prej Thu Nov 25, 2010 11:38 pm

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KDMLNJ) dënoi ashpër vrasjen e policit Arben Sejdiu dhe plagosjen e dy personave të tjerë. KMDLNJ pohoi se vrasja e policit dhe plagosja e kushërinjve të tij në shtëpi paraqet një sulm të rëndë për qytetarët e Kosovës, jetën e dhe pasurinë tyre.
KMDLNJ po ashtu vlerëson se vrasja e policëve të Kosovës paraqet sulm në vet shtetin e Kosovës.

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut kërkoi nga organet përgjegjëse që të ndërmarrin masat e nevojshme për identifikimin e autorëve të krimit dhe vënien e tyre para drejtësisë.

“Mos zbardhja e këtij rasti dhe rasteve të tjera është një sinjal i keq për sigurinë dhe rendin në Kosovë. Krimet e pandriçuara kundër policëve të Policisë së Kosovës janë inkurajim për krimin e organizuar dhe kriminelët e të gjitha ngjyrave”, thuhet në reagim.

Edhe partitë politike në vend kanë dënuar vrasjen e policit Arben Sejdiu.

Ndryshe, në mbrëmjen e së hënës, pas një sulmi të armatosur , në shtëpinë e Naim Sejdiut në Grabanicë të Klinës, ka mbetur i vrarë oficeri i policisë së Kosovës Arben Sejdiu dhe janë plagosur i zoti i shtëpisë Naim Sjediu dhe djali Qemajl Sejdiu.

KMDLNJ po ashtu kërkoi të hetohet rasti i sulmit ndaj hetuesit të policisë së EULEX-it, por pa e paragjykuar rastin.
avatar
kujti1
Admin

Numri i postimeve : 106
Join date : 20/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi