Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Tërësisht Shkencë e Teknologji
Tue Jan 31, 2012 5:04 pm nga Gon!

» Univers No Limit
Tue Jan 31, 2012 4:39 pm nga Gon!

» UFO - ALIEN
Tue Jan 31, 2012 4:31 pm nga Gon!

» Telefonata nga persona te vdekur
Tue Jan 31, 2012 3:20 pm nga Gon!

» Kush janë masonët? NWO?
Tue Oct 25, 2011 11:02 am nga Gon!

» Bio Shkenca
Tue Oct 25, 2011 10:13 am nga Gon!

» Tulipani numër 49 është shqiptar
Tue Oct 25, 2011 10:03 am nga Gon!

» Populli me fuqi të mbinatyrshme
Tue Oct 25, 2011 10:01 am nga Gon!

» E VËRTETA SHKENCORE MBI KOSOVËN
Mon Oct 24, 2011 10:49 am nga Gon!

identifikimi

Harrova fjalkalimin

December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 15 më Mon Mar 12, 2012 10:29 pm

E pamundur rritja e pagave nga grantet e komunave

Shko poshtë

E pamundur rritja e pagave nga grantet e komunave

Mesazh  kujti1 prej Thu Nov 25, 2010 11:39 pm

Është vënë në pikëpyetje realizimi i premtimit të befasishëm të kryeministrit në largim Hashim Thaçi për rritjen e pagave prej 50 për qind për 25 mijë mësimdhënësit e nivelit parauniversitar.
Premtimet e kryeministrit Thaçi për rritje pagash të mësimdhënësve parauniversitar prej 50 për qind janë në kundërshtim me dokumentin e vetëm zyrtar për linjat buxhetore për vitin 2011, Kornizën Afatmesme të Shpenzimeve, shkruan e përditshmja Koha Ditore.

Njëkohësisht, këto premtime vijnë në një kohë kur draftbuxheti për vitin 2011, edhe pa këtë premtim është i bazuar në burimet financiare të paqëndrueshme, siç është rasti me shitjen e PTK-së, e cila nuk është miratuar nga Kuvendi mirëpo Qeveria e ka futur çmimin e saj si të hyrë buxhetore për vitin 2011, kanë thënë njohës të buxhetit.

Ndërkaq, drejtues të komunave pohojnë se rritja e proklamuar e pagave të mësimdhënësve të nivelit fillor dhe të mesëm është e pamundur të bëhet nga grantet e komunave, ashtu siç ka thënë një ditë më parë ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Enver Hoxhaj, se paratë e rritjes së pagave do të merren nga grantet e komunave.

Drejtues të komunave pohojnë se asnjë komunë nuk e ka paraparë në buxhetin e vet rritjen e pagave për këtë kategori mësimdhënësish, ndërsa komunat tashmë i kanë aprovuar buxhetet e tyre për vitin 2011.

Ndryshe, kryeministri në largim, Hashim Thaçi para disa dite befasisht para opinionit ka deklaruar se rritje të pagave prej 50 për qind për mësimdhënësit e nivelit fillor dhe të mesëm.
avatar
kujti1
Admin

Numri i postimeve : 106
Join date : 20/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi