Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Tërësisht Shkencë e Teknologji
Tue Jan 31, 2012 5:04 pm nga Gon!

» Univers No Limit
Tue Jan 31, 2012 4:39 pm nga Gon!

» UFO - ALIEN
Tue Jan 31, 2012 4:31 pm nga Gon!

» Telefonata nga persona te vdekur
Tue Jan 31, 2012 3:20 pm nga Gon!

» Kush janë masonët? NWO?
Tue Oct 25, 2011 11:02 am nga Gon!

» Bio Shkenca
Tue Oct 25, 2011 10:13 am nga Gon!

» Tulipani numër 49 është shqiptar
Tue Oct 25, 2011 10:03 am nga Gon!

» Populli me fuqi të mbinatyrshme
Tue Oct 25, 2011 10:01 am nga Gon!

» E VËRTETA SHKENCORE MBI KOSOVËN
Mon Oct 24, 2011 10:49 am nga Gon!

identifikimi

Harrova fjalkalimin

December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 15 më Mon Mar 12, 2012 10:29 pm

Kosova ekziston, nuk do të bisedohet për këtë çështje

Shko poshtë

Kosova ekziston, nuk do të bisedohet për këtë çështje

Mesazh  kujti1 prej Thu Nov 25, 2010 11:42 pm

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Serbi, Stephen Wordsworth në një bisedë për gazetën serbe “Danas”, duke u përgjigjur në pyetjen se a është reale që në dialogun ndërmjet Beogradit e Prishtinës sërish të hapet çështja e statusit, ka thënë se shumica e çështjeve në Kosovë në një farë mënyre janë të lidhura me statusin.
“Beogradi e Prishtina e kanë parë se duhet filluar me bisedime për çështje të thjeshta kur të mësohen në takime dhe biseda, mund të bisedojnë edhe për çështje më të ndërlikuara”, ka vlerësuar Wordsworth.

“Shumica e çështjeve në Kosovë në një farë mënyre janë të lidhura me statusin, kështu që bisedat nuk do të jenë të lehta”, mendon ai, duke shtuar se është e qenësishme që bisedat të fillojnë më shpejt dhe se të dy palët të bëjnë përpjekje që të gjitha mosmarrëveshjet t’i zgjidhin në mënyrë konstruktive.

“Mirëpo, nga pikëpamja jonë, duke pasur parasysh mendimin e GJND-së, përkatësisht faktin se shumica e shteteve anëtare të BE-së, të Këshillit të Evropës dhe të OSBE-së e kanë njohur Kosovën, biseda për ekzistimin e Kosovës nuk është në rend dite”, ka theksuar ambasadori britanik.

Sipas tij, koha e vizatimit të kufijve të rinj ka kaluar.
avatar
kujti1
Admin

Numri i postimeve : 106
Join date : 20/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi