Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Tërësisht Shkencë e Teknologji
Tue Jan 31, 2012 5:04 pm nga Gon!

» Univers No Limit
Tue Jan 31, 2012 4:39 pm nga Gon!

» UFO - ALIEN
Tue Jan 31, 2012 4:31 pm nga Gon!

» Telefonata nga persona te vdekur
Tue Jan 31, 2012 3:20 pm nga Gon!

» Kush janë masonët? NWO?
Tue Oct 25, 2011 11:02 am nga Gon!

» Bio Shkenca
Tue Oct 25, 2011 10:13 am nga Gon!

» Tulipani numër 49 është shqiptar
Tue Oct 25, 2011 10:03 am nga Gon!

» Populli me fuqi të mbinatyrshme
Tue Oct 25, 2011 10:01 am nga Gon!

» E VËRTETA SHKENCORE MBI KOSOVËN
Mon Oct 24, 2011 10:49 am nga Gon!

identifikimi

Harrova fjalkalimin

July 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 15 më Mon Mar 12, 2012 10:29 pm

Nuk më duhet Messi, Ronaldo apo Ibra

Shko poshtë

Nuk më duhet Messi, Ronaldo apo Ibra

Mesazh  kujti1 prej Sat Nov 20, 2010 9:33 pm

Trajneri i Italisë, Marcello Lippi, beson se superyjet si Lionel Messi, Cristiano Ronaldo apo Zlatan Ibrahimovic, nuk garantojnë suksesin e një skuadre, dhe shton se futbolli është lojë ekipore dhe jo individuale.

“Për të ndërtuar një skuadër fituese është e domosdoshme të krijosh një grup lojtarësh, të cilët kanë respektin për të vënë shërbimet e tyre për të tjerët dhe të mos mendojnë se janë fenomenë ose primadona”.

“Skuadrat të cilat janë të bazuara në lojtarë të caktuar, të cilët kanë lindur të talentuar dhe mendojnë se të tjerët duhet të punojnë për ta, mund të luajnë mirë vetëm në periudha të caktuara, por nuk kanë qëndrueshmëri”.

“Shikoni Suedinë e Zlatan Ibrahimovicit e cila nuk është kualifikuar në Kampionatin Botëror. Pastaj e ke Argjentinën e Lionel Messit dhe Portugalinë e Cristiano Ronaldos, që patën probleme për t’u kualifikuar”.

“Po flasim për tre lojtarët më të mirë në botë. (Prandaj) të kesh një ekip kolektiv është më mirë. Mua ende më duhet ta kompletoj grupin tim, mirëpo nuk do të jetë vështirë. Jam optimist”, ka thënë Lippi për La Repubblica.
avatar
kujti1
Admin

Numri i postimeve : 106
Join date : 20/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi