Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Tërësisht Shkencë e Teknologji
Tue Jan 31, 2012 5:04 pm nga Gon!

» Univers No Limit
Tue Jan 31, 2012 4:39 pm nga Gon!

» UFO - ALIEN
Tue Jan 31, 2012 4:31 pm nga Gon!

» Telefonata nga persona te vdekur
Tue Jan 31, 2012 3:20 pm nga Gon!

» Kush janë masonët? NWO?
Tue Oct 25, 2011 11:02 am nga Gon!

» Bio Shkenca
Tue Oct 25, 2011 10:13 am nga Gon!

» Tulipani numër 49 është shqiptar
Tue Oct 25, 2011 10:03 am nga Gon!

» Populli me fuqi të mbinatyrshme
Tue Oct 25, 2011 10:01 am nga Gon!

» E VËRTETA SHKENCORE MBI KOSOVËN
Mon Oct 24, 2011 10:49 am nga Gon!

identifikimi

Harrova fjalkalimin

December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 15 më Mon Mar 12, 2012 10:29 pm

Si të gjeni driver-at për 99% të paisjeve, online, falas!

Shko poshtë

Si të gjeni driver-at për 99% të paisjeve, online, falas!

Mesazh  kujti1 prej Tue Nov 23, 2010 8:58 pm

Përshëndetje,

Mënyra më e lehtë e gjetjes së driver-ave në raste kur nuk mund të gjeni driver-at nga faqet zyrtare të paisjeve apo driver-at e paisjeve që nuk dini çfare janë, është si vijon:

1. Te Device Menager zgjedhni paisjen që dëshironi të gjeni driver-at dhe shkoni Properties.
2. Shkoni te Details dhe kopjoni DEV kodin e paisjes, shembull kodi është
PCI\VEN_10EC&DEV_8139&SUBSYS_81391849&REV_10\4&2E98101C&0&28F0
3. Hapni faqen www.devid.info dhe në fushën Enter Device Id shkruani (bëni paste/ngjitni) DEV kodin dhe klikoni në butonin OK.
4. Zgjedhni sistemin operativ dhe klikoni në download.

Nga përvoja ime kjo është mënyra më e mirë e gjetjes së driver-ave.

Shpresoj të ju ndihmoj kjo dhe të mos keni nevojë të pyetni tjerët për një punë që mund ta bëni edhe ju vet
avatar
kujti1
Admin

Numri i postimeve : 106
Join date : 20/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi