Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Tërësisht Shkencë e Teknologji
Tue Jan 31, 2012 5:04 pm nga Gon!

» Univers No Limit
Tue Jan 31, 2012 4:39 pm nga Gon!

» UFO - ALIEN
Tue Jan 31, 2012 4:31 pm nga Gon!

» Telefonata nga persona te vdekur
Tue Jan 31, 2012 3:20 pm nga Gon!

» Kush janë masonët? NWO?
Tue Oct 25, 2011 11:02 am nga Gon!

» Bio Shkenca
Tue Oct 25, 2011 10:13 am nga Gon!

» Tulipani numër 49 është shqiptar
Tue Oct 25, 2011 10:03 am nga Gon!

» Populli me fuqi të mbinatyrshme
Tue Oct 25, 2011 10:01 am nga Gon!

» E VËRTETA SHKENCORE MBI KOSOVËN
Mon Oct 24, 2011 10:49 am nga Gon!

identifikimi

Harrova fjalkalimin

January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 15 më Mon Mar 12, 2012 10:29 pm

Tregtari dhe vezet...

Shko poshtë

Tregtari dhe vezet...

Mesazh  Boni prej Wed Nov 24, 2010 8:36 pm

Paska qene njeher nje tregetar edhe paska pas disa ve,tregtari i shet gjysmen e vezeve dhe gjithashtu edhe nje gjysme ve,pas nje kohe vepron po ne ate menyre pra e shet gjysmen e vezeve te mbetura dhe nje gjysme ve,pas nje kohe serish vepron e shet gjysmen e vezeve dhe nje gjysme ve ne fund i kishin mbetu 2 ve. pyetja eshte sa ve kishte ne fillim...?
avatar
Boni

Numri i postimeve : 49
Join date : 22/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

zgjidhja e tregtarit dhe vezet

Mesazh  Gεאтi prej Thu Nov 25, 2010 2:34 pm

I ka pas 23 vez.
23 vez i ndan gjysmen e vezeve mbesin 11.5 dhe nje gjysem veze mbeten 11 vez, perseri i ndajm gjysmen e vezeve mbesin 5.5 edhe nje gjysem veze mbeten 5 vez,
perseri e ndajm gjysmen e vezeve mbesin2.5 edhe nje gjysem veze mbeten 2 vez dhe kjo esht zgjidhja.
avatar
Gεאтi

Numri i postimeve : 17
Join date : 17/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Tregtari dhe vezet...

Mesazh  Boni prej Thu Nov 25, 2010 5:12 pm

hahaah Op e ke gjet!
avatar
Boni

Numri i postimeve : 49
Join date : 22/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shum interesant :p

Mesazh  Donaa-o4 prej Thu Nov 25, 2010 7:52 pm

Boni shkruajti:hahaah Op e ke gjet!
avatar
Donaa-o4

Numri i postimeve : 1
Join date : 22/11/2010
Age : 24

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Tregtari dhe vezet...

Mesazh  spirit twin v prej Fri Nov 26, 2010 3:54 pm

bash interesant............(edhe e pshtjellt)
avatar
spirit twin v

Numri i postimeve : 26
Join date : 19/11/2010
Age : 24

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

hahahahaha ;)

Mesazh  Gεאтi prej Fri Nov 26, 2010 9:16 pm

hahahaha ma rrok kaj her n'trrallt hahahahahah;)
avatar
Gεאтi

Numri i postimeve : 17
Join date : 17/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Tregtari dhe vezet...

Mesazh  spirit twin v prej Sat Nov 27, 2010 9:04 am

ani dee ........n'trrall n'trrallt bile naj her ....dikujt as n't'rral as n't'shpesh Very Happy
avatar
spirit twin v

Numri i postimeve : 26
Join date : 19/11/2010
Age : 24

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Tregtari dhe vezet...

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi