Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Tërësisht Shkencë e Teknologji
Tue Jan 31, 2012 5:04 pm nga Gon!

» Univers No Limit
Tue Jan 31, 2012 4:39 pm nga Gon!

» UFO - ALIEN
Tue Jan 31, 2012 4:31 pm nga Gon!

» Telefonata nga persona te vdekur
Tue Jan 31, 2012 3:20 pm nga Gon!

» Kush janë masonët? NWO?
Tue Oct 25, 2011 11:02 am nga Gon!

» Bio Shkenca
Tue Oct 25, 2011 10:13 am nga Gon!

» Tulipani numër 49 është shqiptar
Tue Oct 25, 2011 10:03 am nga Gon!

» Populli me fuqi të mbinatyrshme
Tue Oct 25, 2011 10:01 am nga Gon!

» E VËRTETA SHKENCORE MBI KOSOVËN
Mon Oct 24, 2011 10:49 am nga Gon!

identifikimi

Harrova fjalkalimin

January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 15 më Mon Mar 12, 2012 10:29 pm

Shfrytëzuesit e iPhone më të kënaqurit

Shko poshtë

Shfrytëzuesit e iPhone më të kënaqurit

Mesazh  Gεאтi prej Mon Nov 22, 2010 12:49 pm

Afërsisht një e treta e pronarëve të telefonave të mençur do të blinin iPhone po që se ai do të ofrohej në ofertën e operatorëve të tyre telefonik.
Kompania ChangeWave ka kryer edhe një hulumtim lidhur me kënaqësinë e shfrytëzuesve të telefonave të mençur (smartphones) me pajisjet e tyre.

Në hulumtim janë anketuar 1.212 përdorues në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të cilët kanë blerë telefon të mençur gjatë gjashtë muajve të fundit dhe janë pyetur se sa janë të kënaqur me blerjen e tyre.

Sikur në të gjitha hulumtimet e deritanishme Apple iPhone ka qenë në maje të listës për kah kënaqësia e përdoruesve me 77% të atyre të cilët kanë deklaruar se janë shumë të kënaqur me pajisjen. Motorola është në vendin e dytë me 71% shumë të kënaqur, pasuar nga HTC (63%), Samsung (45%), dhe RIM (44%).

ChangeWave gjithashtu ka pyetur shfrytëzuesit e telefonave të mençur të cilët nuk janë në rrjetin mobil AT&T nëse do të merrnin një iPhone në rast se ai do të ofrohej tek operatori i tyre.

Në fakt, iPhone në SHBA ofrohet vetëm nga operatori i telefonisë mobile AT&T dhe nuk është në dispozicion në versionin për rrjetet mobile CDMA të cilat i shfrytëzon operatori udhëheqës i telefonisë mobile në SHBA - Verizon Wireless. Kanë qenë 46% të anketuarve të cilët janë përgjigjur se megjithatë do të blinin pajisjen të cilën tani e përdorin, derisa 34% kanë thënë se do të merrnin një iPhone nëse do të ishte në shitje.


avatar
Gεאтi

Numri i postimeve : 17
Join date : 17/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

iPhone

Mesazh  PiraTTi prej Mon Nov 22, 2010 3:41 pm

Tmir jon iPhone po skan CAM te fort breh... as Blic,, veq masi jan TachScreen (Y)
avatar
PiraTTi

Numri i postimeve : 24
Join date : 14/11/2010
Age : 27
Location : Kosovo

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi