Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Tërësisht Shkencë e Teknologji
Tue Jan 31, 2012 5:04 pm nga Gon!

» Univers No Limit
Tue Jan 31, 2012 4:39 pm nga Gon!

» UFO - ALIEN
Tue Jan 31, 2012 4:31 pm nga Gon!

» Telefonata nga persona te vdekur
Tue Jan 31, 2012 3:20 pm nga Gon!

» Kush janë masonët? NWO?
Tue Oct 25, 2011 11:02 am nga Gon!

» Bio Shkenca
Tue Oct 25, 2011 10:13 am nga Gon!

» Tulipani numër 49 është shqiptar
Tue Oct 25, 2011 10:03 am nga Gon!

» Populli me fuqi të mbinatyrshme
Tue Oct 25, 2011 10:01 am nga Gon!

» E VËRTETA SHKENCORE MBI KOSOVËN
Mon Oct 24, 2011 10:49 am nga Gon!

identifikimi

Harrova fjalkalimin

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 15 më Mon Mar 12, 2012 10:29 pm

Qfar eshte Egoizmi?

Shko poshtë

Qfar eshte Egoizmi?

Mesazh  Boni prej Wed Nov 24, 2010 5:30 pm

Ne kulturen me te cilen jemi rritur, me anen e edukimit qe kemi marre, shprehjen EGOIST, e shohin si nje antivlere tek nje individ.

Egoist, ai qe mendon me teper per veten sesa per te miren e perbashket, apo per tjetrin, nodshta ne mungese humanizmi apo meshire.

Doja te diskutonim mes nesh kete perkufizim.

A eshte ver8 kaq negative qe nje qenie njerezore te kete sjellje egoiste ?

A eshte e drejte te pretendojme nga njerezit qe te mendojne dhe te veprojne kundra bindjve, deshirave, qellimeve te tyre, ne emer te komunitetit ?

A do te sillte ver8 zhvillim kjo kerkese ( ndoshta utopike)

Eshte vet egoizmi kaq antivlere tek nje individ sic kane dashur te na e shfaqin ?
avatar
Boni

Numri i postimeve : 49
Join date : 22/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi