Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Tërësisht Shkencë e Teknologji
Tue Jan 31, 2012 5:04 pm nga Gon!

» Univers No Limit
Tue Jan 31, 2012 4:39 pm nga Gon!

» UFO - ALIEN
Tue Jan 31, 2012 4:31 pm nga Gon!

» Telefonata nga persona te vdekur
Tue Jan 31, 2012 3:20 pm nga Gon!

» Kush janë masonët? NWO?
Tue Oct 25, 2011 11:02 am nga Gon!

» Bio Shkenca
Tue Oct 25, 2011 10:13 am nga Gon!

» Tulipani numër 49 është shqiptar
Tue Oct 25, 2011 10:03 am nga Gon!

» Populli me fuqi të mbinatyrshme
Tue Oct 25, 2011 10:01 am nga Gon!

» E VËRTETA SHKENCORE MBI KOSOVËN
Mon Oct 24, 2011 10:49 am nga Gon!

identifikimi

Harrova fjalkalimin

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 15 më Mon Mar 12, 2012 10:29 pm

Torta Elizabeta

Shko poshtë

Torta Elizabeta

Mesazh  kujti1 prej Thu Nov 25, 2010 11:22 pm

9 ve, 9 lugë sheqer. 8 lugë miell, 3 lugë kakao, 1-2 luge vaj. ( pas pjekjes e ndan pergjysme )

Filli: 300 ose 500 gr keksa te bluar 4 gota qumesht ose leng molle, 250 gr margarine, 1 sheqer pluhur, 300 gr arra të bluara ose (rrush terur) 1 cokolade 2 shllaga dhe zbukurime torteje.

PERGATITJA : ( 4 gotat qumesh ose leng molle i kthen ne keksat e bluar, i perzien. margarinen dhe sheqerin pluhur i ben bashke ne nje ene tjeter dhe i ben bashk me keksa,,,gjithashtu edhe arrat ose rushin e terur e kthen ne keksa te gjith d.m.th behem bashke, pas perzierjes te tyre kete e ndan ne dy pjese te barabarta dhe njeres pjese te keksave ja qet qokoladen e shkrier dhe me pas ajo ndrron ngjyren ,,,, njeren pete te toretes do të thote gjysmen ,,,e lyen me njeren ngjyre te keksave ,,,,e mbulon do te thot me te gjithe njeren pjese te keksave ,,dhe permi e vene pjesen e petes tjeter edhe ate e mbulon me krejt keksat tjere p,sh me ngjyren tjeter ,,, ne te gjitha anet e petes,, torta duhet te merr forme bukes dhe me pas me 2 shllagat e lyen ne te gjitha anet dhe zbukurimet permbi
tepsia duhet te ket te gjitha anet madhesi te njejte dhe duhet te jete katrore!
avatar
kujti1
Admin

Numri i postimeve : 106
Join date : 20/11/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi